"Ty .okote imunitňí!"

Autor: Štefan Vidlár | 17.8.2019 o 10:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  339x

Politik je extra fajta, fčéraj, dnes a aj pozajtra. Jegónti a na kerého vreda, byli nám ťí šecí treba?     Výnimkám tým tri krát hobla, někerí tam išui celkom s dobra. Výnimkám aj tri krát česť, nech naskazí ích od čerta lesť!

       Mám kamaráda, chlapa vysokého, mohutného, pracovitého, nezlomného. Se životem v ranňím kapitalizmje a v tragikomickej zúfalej demokraciji sa borí jak ví né zloďejinú, ale poccivú prácú. Jeho výrazové prostredky sú rozvážné, žádná momentálňí gulometňí kadencia hlúposťí, se sklonem reagovat aš po rozmysleňí a s určitú epickú šírkú. Dústojná postava, dústojné vyjadrováňí. No, a co sa temuto dobrému a dobromyselnému čovíčkovi prihodilo? Treba ale predtým poznamenat, že v tem časi v parlamenťe, ostatňe jak uš víc krát, ket sa to stranám a politikom hoďí, rezonovala téma poslaneckej imunity.

       Bylo to dávno. On, podnikatel, sa s davem presúval po Bajkalskej ulici v Braťislavje se svojim né uš najmladším Citroenem Berlingo, v zaplňených obidvoch jízdňích pruhoch rychlosťú naštvaného slimáka, ket v okamžiku nečekaňe, bleskovo, s hamováňím pred ňím ho myšičkovým manévrem velice riskatne predbjehel honosňí terénňí auťák. Dopravňí situácia si ale právje v tej chvíli vyžádala zastaveňí obidvoch kolón. Múj kamoš neváhal, priskočil napajeďený k teréňáku, otevrel razantňe dvera a tam, k neuvjereňú, za volantem známý, vtedy aj fčil pán súdruh poslanec R. F. Múj kamarát, jak sme uš naznačili, v reakciách na momentálňí situáciju ňijak né pohotový, preskočil šecky svoje mentálňí limity a na prekvapeného zírajícího pána poslanca se spravedlivým revem vyblafel: „Jak to jezďíš, ty .okote imunitňí! a vráťíc sa do bezpečá svojeho Berlinga zúrivo napulírované dvera teréňáku s trskotem zabuchel. Osud scel a kolóny aut sa zas pohli.

       Príbjech poentu nemá, ale ket nám to vzrušený vyprávjal, najvíc byl hrdý na sebja jak vtipňe a briskňe reagoval na nečekanú situáciju. To, že akurát vulgárňe urazil „váženú politickú autoritu“, ho jaksi vúbec netrápilo. Myslím, že ho to netrápí dodnes deň...

       dedo Pejo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto vyzradil Kyselicu? Ministerstvo o svojom vyšetrovaní mlčí

Naď môže Kyselicu zbaviť mlčanlivosti.

Dobré ráno

Dobré ráno: Drogový kamión za miliardy skončil ako blamáž

Záhadný kamión kamión priviezol pervitín z Mexika.


Už ste čítali?