Jak R. F. pracoval pro ludzí

Autor: Štefan Vidlár | 17.8.2019 o 18:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  313x

Podiel práce na poľudštení  opice  (Engels) Práca vykorisťovaného  (Marx) Vedúca robotnícka trieda  (Lenin) Arbeit macht frei – koncentračné tábory  (Hitler) Ruské pracovné tábory – gulagy  (Stalin) Aktivačné práce (Richter) 

Je to uš dávno, v rodziňe sme mjeli ňejakú vječší oslavu, tuším okrúhlé výročí svadby ftedy ešče né s mojú starú mamú, jak ju na její želáňí šeci vnuci a aj já fčil voláme. Ftedy sem sa cícil ešče pri sile, tak sem jak bájný král Artuš pozval svojich riťírú, rozumjej členú najblišší roďiny, k okrúhlému stolu né do Kamelotu, ale v Ružinovje do čínskej reštaurácije. Po úvodňích vinšoch a spjevje sa začal roztáčat okrúhlý stúl s tyma všelijakýma exotickýma ázijskýma lahúdkama.

No a co bojovňík dynastije Čching nescel, k vedlajšímu stolu si prisedla honorabilita šikmých víček a čuduj sa svjeťe, náš pán poslanec R. F.  Mňel sem to strategické ščascí, že plocha mojich uší byla v ideálňím postaveňí špicla proci hovoru tejto smetánky. Neklamem, dodnes si pamatám vyjadreňí pána poslanca, že tak veliké peňíze nedokáže v záujmňe jejich společňí vjeci na Slovensku umístňit (asi aňi pro sebja).

A tentokrát jaká je poenta tejto historky? Totiž v tej istej večerňí chvíli sa v parlamence ešče prerokúvala nejaká dúležitá kauza, uš nepamatám jaká, lebo tých kaus je na Slovensku premíra a já starý čovjek sem uš dávno stracil prehled. Ket sa pána poslanca na druhý deň novinári pýtali (vidzel sem to v telke na vlastňí oči), že proč nebyl v pléne, odpoveď byla typická: „Seďel sem v kancelárii, prúbjeh rokováňá parlamentu sledoval na monitori a čas využíval prácú pro ľuďí...“ Prisám Bohu, taká je pravda, tak mi to ostalo v pamjaci. A o ode tejto chvíle mi ostalo v pamjaci aj to, že tento politik u mňa stracil jakýkolif glanc.

dedo Pejo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Kašlite na vieru aj svetonázor. Klíma sa na ne pýtať nebude

Európa bez Dánska či Holandska, púšť až po Alpy.

Stĺpček šéfredaktorky

Nevyhráva najhlúpejší vtip o Gréte

Tento problém nezjemníme jazykom dúfajúc, že klimatická zmena je znesiteľnejšia ako kríza.


Už ste čítali?