Jak R. F. pracoval pro ludzí

Autor: Štefan Vidlár | 17.8.2019 o 18:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  321x

Podiel práce na poľudštení  opice  (Engels) Práca vykorisťovaného  (Marx) Vedúca robotnícka trieda  (Lenin) Arbeit macht frei – koncentračné tábory  (Hitler) Ruské pracovné tábory – gulagy  (Stalin) Aktivačné práce (Richter) 

Je to uš dávno, v rodziňe sme mjeli ňejakú vječší oslavu, tuším okrúhlé výročí svadby ftedy ešče né s mojú starú mamú, jak ju na její želáňí šeci vnuci a aj já fčil voláme. Ftedy sem sa cícil ešče pri sile, tak sem jak bájný král Artuš pozval svojich riťírú, rozumjej členú najblišší roďiny, k okrúhlému stolu né do Kamelotu, ale v Ružinovje do čínskej reštaurácije. Po úvodňích vinšoch a spjevje sa začal roztáčat okrúhlý stúl s tyma všelijakýma exotickýma ázijskýma lahúdkama.

No a co bojovňík dynastije Čching nescel, k vedlajšímu stolu si prisedla honorabilita šikmých víček a čuduj sa svjeťe, náš pán poslanec R. F.  Mňel sem to strategické ščascí, že plocha mojich uší byla v ideálňím postaveňí špicla proci hovoru tejto smetánky. Neklamem, dodnes si pamatám vyjadreňí pána poslanca, že tak veliké peňíze nedokáže v záujmňe jejich společňí vjeci na Slovensku umístňit (asi aňi pro sebja).

A tentokrát jaká je poenta tejto historky? Totiž v tej istej večerňí chvíli sa v parlamence ešče prerokúvala nejaká dúležitá kauza, uš nepamatám jaká, lebo tých kaus je na Slovensku premíra a já starý čovjek sem uš dávno stracil prehled. Ket sa pána poslanca na druhý deň novinári pýtali (vidzel sem to v telke na vlastňí oči), že proč nebyl v pléne, odpoveď byla typická: „Seďel sem v kancelárii, prúbjeh rokováňá parlamentu sledoval na monitori a čas využíval prácú pro ľuďí...“ Prisám Bohu, taká je pravda, tak mi to ostalo v pamjaci. A o ode tejto chvíle mi ostalo v pamjaci aj to, že tento politik u mňa stracil jakýkolif glanc.

dedo Pejo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto vyzradil Kyselicu? Ministerstvo o svojom vyšetrovaní mlčí

Naď môže Kyselicu zbaviť mlčanlivosti.

Dobré ráno

Dobré ráno: Drogový kamión za miliardy skončil ako blamáž

Záhadný kamión kamión priviezol pervitín z Mexika.


Už ste čítali?