Príbjech vymyslený polovný

Autor: Štefan Vidlár | 20.8.2019 o 8:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Tento príbjech je vymyslený a podobnosc se mnú je čisto nenáhodňí. Život šak donáša šelico, čemu možeme aj nemusíme vjerit.

 

Mňel sem kamaráda (nech mu je zem Brezovská lachká!), kerý mňel v rodziňe polovňíka, s kerým sa nemjeli moc rádzi. Často si z ňeho robil šprímy, jak napríklad, že u ňich sa polovňíci dožívajú aj 300 roky. Jak to? No, súďíc podla povolených odstrelú za daný čas v porovnaňí s počtem trofejí, keré im visá na sťenách... Polovňíkom sa šak ňekedy téš stane, že v zápali vášňe a boja s dzivočákem, zajícem, či bažantem si zastrelá aj svojeho psa. Tak sa stalo aj mňe.

Takto z jari sme sa vyťešovali, jak nám pjekňe rostú naše husokačky a rozhodli sme sa ich puscit do našeho plenéru (ináč ohradzeného elektrickým ohradňíkem) mezi ostatňí zvíractvo, aby sa napásli zeleného, vykúpali sa v malých rybňíčkoch a pocešili sa ze života. Lenže suseda líška sa rozhodla zjavňe ináč. A tak naše kačenky postupňe bes stop mizli. Nejsu rasista a tak našich spoluobčanú sem nepodezríval, enem akurát sem im odkázal, aby mi aj ňeco nechali. Skúseňí polovňíci šak mi radzili, že to bude líška, kerá živí muadé. A taká líška že chodzí lovit tak okolo jedenástej večer, abych sa vybral aj já na čekanú. I stalo sa, žel noc byla oblačná, tma jak v rici, mjesíček po novje enem sem tam. Lovecká vášeň a zlosc na túto škodnú prefíkanú beštiju byla šak vječší. Našel sem strategické místo lovu, psa zavrel pro istotu do koterca, vybudoval provizórňí posed a jak mafiáňi v Krsném otcovi o deseci večer zalehel na madrace. A čekal, čekal, ket asi okolo tri štvrci na jedenást sa ke kŕdlu kačének cosi matné blížilo. Mírit brokovňicú potmňe, kerá aňi kompletňí míridla nakonec nemá, bylo nad sily Zora msťitela. Aj tak padli dva výstrely do tmy, jak od Winetua známý koleňí výstrel. Tvor sa asi mňe nebadaňe ňekam odplížil. Na príhodu sme pomaly zapomňeli a pozostalé truchlící kačenky pro istou premístňili na úkor komfortu do bespečá. Na ja, ale ket aňi po časi sa jaksi nevrácila dom jedna z našich koček, došlo mi, že já su asi prvňí „polovňík“ na svjece, kerý si nezastrelil loveckého psa, ale svoju kočku...

dedo Pejo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prešov bude po výbuchu plynu hľadať odpovede, panelák prezrie statik

Výbuch neprežilo najmenej päť ľudí, ich počet sa pravdepodobne zvýši.


Už ste čítali?