Kak ja strójil svinnuju farmu

Autor: Štefan Vidlár | 26.8.2019 o 10:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  76x

Do družstva a za traktor, to byl výbjer, X – faktor. Komunista velil z kanclu nedával mi inú šancu. Chvála Bohu Jar tá Pražská a jedňičkár si v duši mlaskal.

Epizódka 4:

Násťenka hamby

 

         F tem časi bylo po VOSR zhruba tak pjet a pú desítek rokú. Lúku, kerú sme mjeli vyhradzenú na športováňí, hlavňe na fotbal, asi ešťe za cára Mikoláša vlastňila rodzina fčil dobre ces osemdesát ročňí babičky. Bes ohledu na všelidové vlastňíctvo, znárodňeňí, kolchozy a sofchozy, táto bábuška pásla svoju jeďinú kravku na našem športovisku.  Pochopitelňe čerstvé klapance sice prispívali k efektňím klúzačkám, ale nám fajnovým študentom sa to moc nezdálo. I sťežovali sme sa na byró. Byró prislúbilo nápravu. A jak uš to pri rídzeňí štátu bývá, nápravňí opatreňá sa jaksi ihned nedostavovali. Spor gradoval, aš nakonec komunizmu neprispúsobivú bábušku odfocili a vyvjesili na tabulu hamby na námjesťíčku ďediny. Ideológiji a kódexu budovatela komunizmu bylo tak zadostučiňené a my sme sa k v kravincoch pri fotbali šmýkali dálej.

 

         No a jak spomínky zakončit. V rámci teho zájezdu na konci brigády sme mjeli všelico, aj mezinárodňí všeobecňevjedomostňí súťaž. Védli sme si dobre a hrozilo, že vyhrajeme. Pamatám, že jedna s posledňích otázek byla, co to je monopost? Bacha, v roku 1973 nebyli preteky formul bježná vjec. My sme vjedzeli, ale já blbec, enem z recesije sem náš tím presvječil, že nech povíme kvúli sranďe a zábavje, že kompost o jednej zložke. Samozrejmje sme nevyhráli, ale uš ftedy v ZSSR, enem pár rokú po okupáciji, tací sme byli frajeri!!!

 

dedo Pejo

 

PS: Pridám ešče litevský velnes z r. 1973

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?