Sedem bolestí

Autor: Štefan Vidlár | 15.9.2020 o 12:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  92x

Sancta Maria Mater Dia, ora pro nobis... Pane Bože, odpusť mi! Moja vina, moja vina, moja vina. Oslovili by Vás tieto hesla?    

Viete viacerí o čo tu ide?

Ide o nekonečnú lásku matky k jej dieťaťu, nie v útlom detskom veku, ale počas celého života. Ide o obavy a strach matky o priebeh a kvalitu jeho života, starosť o zdravie, napredovanie, jeho rodinu... Biologicky prestrihnutá pupočná šnúra po pôrode sa u pravej matky v duchovnom ponímaní nepreruší nikdy. Ježišovo poslanie na tomto svete presiahlo jeden život a žena Mária ho vo svojej ženskej podstate a údele musela trpezlivo a s pokorou znášať a zniesť až do konca a aj za tento koniec.

Preto jej patrí naša vďaka, úcta a sláva. Vy všetci, aj neveriaci prosím, zamyslite sa nad týmto jedinečným nehynúcim odkazom.

 

Ďakujem Vám, dedo Pejo

 

 

Pane Bože, odpusť mi!

 

No nemôžem sa zbaviť dojmu, že prejavy prvých tajomníkov na zjazdoch KSČ a kázne vrcholných predstaviteľov katolíckej cirkvi majú mnohé paralely. Hromadenie slôv, zbytočná zdĺhavosť na úkor podstaty vyjadrovanej myšlienky, premiešavanie tém, veľa virtuality vo vzťahu k realite, neadresnosť, ťažko zrozumiteľné obrazy a pod.

Pane Bože, som z Tvojich služobníkov sklamaný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Moskva nasadzuje proti Covidu šalajky

Na svete je 50 týchto psov, všetky patria Aeroflotu na letisku Šeremetevo.


Už ste čítali?