Veľký a bohatý

Autor: Štefan Vidlár | 16.6.2021 o 8:26 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  44x

Tma zateká za okná, clivo hľadím na ňu, stále milá, je pekná, aká bude k ránu?   Prežili sme ich bezpočet, s úsmevom aj v soli, žeby čas na odpočet, v akej kto bol roli.

Boli časy, kedy som si myslel, že budem veľký a bohatý. Ako tí chlapci, čo si po prvých podnikateľských úspechoch nakúpili vrtulníky a niektorí aj tryskáče. A mnohí, že si ich budú pilotovať sami, napríklad ako Niki Lauda, či John Travolta. Na ja, lenže tam za peniaz všetko nekúpiš a tak povinné nalietané hodiny, pravidelné zdravotné prehliadky a poctivé odborné preskúšania takmer všetkých veľmi skoro odradili. No a v menšom tak i ja som sníval o svojom podnikateľskom úspechu. I nechal som v záhradke vykopať dieru na budúci bazén, kde by v strede bola vyvýšená džakúza s bublinkami, do ktorej by sa vchádzalo cez mostík podobný tým v japonských záhradách. No a v džakúze ja s cigárou v papuli, v ruke koňak s ľadom a podo mnou a okolo mňa plávajúce  a rôznymi figúrami sa predvádzajúce akvabely, podľa možností bez plaviek... Wake up, dedo Pejo, preber sa!  

       

Kritériom pravdy je prax a tá prax, ten život za ostatné roky ukázali, že som starý a vôbec nie bohatý. V diere žiadny špičkový bazén, ale burina. A tak tento rok prišlo pragmatické aj praktické rozhodnutie, že za primerané peniaze dôchodcovskému stavu tam postavíme vyvýšené, teraz tak moderné záhony. Netreba sa starcovi zohýbať, dopestovaná zeleninka je priamo v blízkosti domova. Je eko, bio a má chuť, vôňu aj farbu.

 

 

Lenže predsa. Chlapská ješitnosť je nekonečná. Nedalo mi (pozrite pravý dolný roh obrázku) a v rámci tejto investičnej akcie som k záhonom prilepil mikrobazénik (ale samozrejme už bez tých vysnívaných atrakcií a vymožeností), ktorý má skôr parametre väčšej vane. Všetci sa mi pochopiteľne smejú. Ja radšej nič nehovorím a v tichosti spomínam na svojho nebohého spoločníka, ktorý vybudoval na svojej chalupe čosi veľmi podobné a s nadhľadom vravieval:  Moja žena Janka, keď sa blíži poludnie, na mňa z verandy vždy kričí: „Milánku, neplávaj daleko, za púl hodziny je objed!“

dedo Pejo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda: Ako dobyť Slovensko

Polícia v Bratislave včera nezasiahla pretože vraj nedokázala agresívnych chuligánov odlíšiť od turistov.

Autorská strana Michala Havrana

Púchovská kultúra zmizla. Zostalo len zastavané, zateplené betónové mesto (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barborou Zuštínovou.

Špeciálny prokurátor rozhodol o prepustení Imreczeho z väzby

Dôvody na ich ďalšie väzobné stíhanie pominuli.


Už ste čítali?