Z národov hoc sme rôznych, všetci za jedno...

Autor: Štefan Vidlár | 19.6.2021 o 15:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  33x

Takýto zvláštny nápad. Čo keby si odsúdení mohli, povedzme za 10000 euro, kúpiť jeden deň slobody? Tieto zdroje by sa použili výsostne na sociálny program.    

 

 

Môžem povedať bez akéhokoľvek rasistického podtónu, že z rás a vyznania hoc sme rôznych? A mimo túto miniúvahu LGBTI...

 

Žijem na dedine s romskými spoluobčanmi, vychádzam s nimi normálne. No práve u nich som v diskusiách zachytil časté používanie slôv našinskí a vašinskí v rôznych spojeniach, ktoré tieto skupiny obyvateľov diferencujú. Oveľa viacej ako gádžo a more.

 

Idúc v aute v nedeľu s človekom židovskej viery okolo kostola v Šali, z ktorého po hlavnej omši práve vychádzali veriaci, tento takmer s opovrhnutím sucho poznamenal: „Kalolíci idú!“ Podobne na Myjave, keď sme vošli s kolegom do reštaurácie, mierne pripitý evanjelik s odporom  tiež zvolal: „Katolíci došli!“ Poznáme mnoho vtipov u luteránskej a židovskej viere, ktoré vtipne vystihujú ten prapôvododný naturel týchto etník.

 

No, a čo sa deje v súčasnosti vo vzťahu k moslimom a hlavne vo vzťahu k ich predpokladanému zmiešaniu sa s pôvodným európskym obyvateľstvom? No comment.

 

Pri prvej návšteve New Yorku ma doslava šokovala nie tá rozmanitosť prítomných rás, ale práve ich zmesica. To kríženie ľudských individuí sa navonok prejavilo v najrozmanitejších výrazoch tvárí, podľa mojich osobných kritérií, často nie veľmi pekných.

 

Strávil som istý čas na Kube, kde môžete pospolu vidieť všetky odtiene kože od bielej po najtmavšiu. Všeličo neoficiálne som sa o nich dozvedel, no rasový motív som nezachytil.

 

Z panoramatických plátien kín sú nám z mayoviek rudokožci zväčša sympatickí. Hmm, ale ako gringovia z pohľadu Mexičanov?

 

Čím to asi bude, že výhrady voči našim vietnamským spoluobčanom nemáme prakticky žiadne? Vtipy kolujúce o nich a ich činnostiach sú skôr dobromyselné a milé.

 

Na „Čechúňov“ sme nadávali viacej v ČSSR, teraz sme najlepší priatelia.

 

Tak teda neviem, riadil by som sa asi večnou najmúdrejšou prírodou, že žiaden vták by si do svojho hniezda srať nemal a boj o prežitie vždy bol a bude a silnejší pes, ako vieme, .... Mačkopsy, hrušky s jablkami, morské panny, swingy, jednorožci, kentauri a pod.  v žití veľa dobroty nenarobili. A pilát pontský  umučeného Krista posmešne označil: „Ecce homo!“

 

dedo Pejo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Púchovská kultúra zmizla. Zostalo len zastavané, zateplené betónové mesto (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barborou Zuštínovou.

Bratislava rúška nezloží. Očkovanie z nej však počas delty spraví ostrov slobody

V hlavnom meste je úplne zaočkovaných 70 percent ľudí nad 50 rokov.

Komentár Nataše Holinovej

Tretiu vlnu zvládneme tak, ako sme zvládli blokádu Bratislavy (komentár)

Vďaku za celý chaos môžeme vzdať všetkým, čo sledovali vlastný prospech.


Už ste čítali?